Co można przewozić na lawecie?

Co można przewozić na lawecie?

Większości z nas laweta kojarzy się z pojazdem, jaki pojawia się na miejscu kolizji drogowej lub awarii, przewożąc uszkodzony samochód do warsztatu, ubezpieczalni czy innego wskazanego przez klienta miejsca. Jak się jednak okazuje, wykorzystywać można ją również do innych celów.

Jak już zostało wspomniane, laweta Słubice jest najczęściej wykorzystywana do holowania pojazdów, które uległy awarii lub odniosły kolizję na skutek stłuczki czy wypadku. W znaczącej części przypadków stosowana jest ona przez pracowników pomocy drogowej. Jeżeli dana firma oferująca tego typu usługi posiada lawetę z wyciągarką, używać może jej również do wydobywania samochodów z rowów czy ustawiania przewróconych pojazdów w prawidłowej pozycji. Często stosuje się ją także do transportu nowych aut, na przykład sprowadzanych z zagranicy.

Co jeszcze przewozić można z pomocą lawety? Z powodzeniem używać można jej do transportu sprzętu AGD i RTV czy mebli ogrodowych. Usługi tego typu realizowane są przeważnie podczas czyszczenia magazynów, przeprowadzek czy dostarczania zakupionych produktów pod wskazany adres. W sytuacji, w której pojazd przewożący tego typu ładunek uleganie uszkodzeniu, firma oferująca pomoc drogową może zająć się jego transportem. Jako że najczęściej jest on dosyć lekki, z łatwością mieści się na każdej lawecie. Jednocześnie, takie przedmioty są delikatne, a co za tym idzie — niezbędne jest odpowiednie ich zabezpieczenie.

Przedsiębiorstwa świadczące pomoc z zakresu pomocy drogowej, na lawecie przewieźć mogą także różnego rodzaju materiały budowlane — dennice, kręgi, zwężki, wpusty uliczne, kostkę brukową cz cegłę.

Laweta użyta może zostać również do transportowania różnego rodzaju sprzętu specjalistycznego. Mowa tutaj między innymi o przyczepach campingowych, których gabaryty są bardzo często zbliżone do klasycznych samochodów. Z pomocą lawety, z miejsca na miejsce przewieźć można także wózek widłowy. Jako że pojazdy tego typu mogą mieć różną masę, pamiętać należy o zachowaniu wszystkich niezbędnych zasad bezpieczeństwa.

Jeżeli dana firma posiada na wyposażeniu specjalistyczną, dużą lawetę, świadczyć może ona usługi z zakresu przewozu wielkogabarytowych maszyn budowlanych. Tego typu pojazd jest w stanie przetransportować również wielkogabarytową konstrukcję spawaną.

Lawety stosuje się także do przewożenia maszyn rolniczych, jak kombajny, ciągniki, kosiarki, przyczep rolnicze, rozsiewacze, zgrabiarki, opryskiwacze, siewniki oraz traktory.

Motoryzacja