Jak dobrze wybrać podnośnik koszowy?

Jak dobrze wybrać podnośnik koszowy?

Podnośniki koszowe są nowoczesnymi maszynami wykorzystywanymi do wykonywania różnego rodzaju prac na wysokościach. Czynią pracę bezpieczną i wygodną, a wszechstronność zastosowań sprawia, że użytkowane są przez przedsiębiorstwa świadczące swoje usługi w wielu branżach. Mogą być używane do przeprowadzania prac budowlanych, remontowych i wykończeniowych oraz montowania oświetlenia i reklam, mycia okien, utrzymywania czystości, prac ogrodniczych, etc. Urządzenia tego typu skutecznie zabezpieczają pracowników przed upadkiem z dużych wysokości. O takie wypadki nie trudno podczas korzystania z drabin i rusztowań. W przypadku pracy wykonywanej na podnośniku koszowym pracownik realizujący konkretne zadania znajduje się w koszu. Przy zachowaniu odpowiednich przepisów BHP wypadnięcie z niego jest praktycznie niemożliwe. Znacznie zmniejsza się zatem ryzyko wypadku przy pracy.

Gdzie sprawdzają się podnośniki koszowe?

Podnośnik koszowy może szybko i bezpiecznie podnieść nie tylko pracownika, ale także sprzęt niezbędny do wykonania konkretnego zadania – urządzenia budowlane, czyszczące, ścinające drzewa czy akcesoria niezbędne do wieszania reklam. Na stosowanie podnośników koszowych decyduje się również straż pożarna. Tu strażacy zyskują możliwość uratowania zdrowia i życia poszkodowanego, przez szybkie dotarcie do miejsca ogarniętego pożarem i ściągnięcie znajdujących się tam osób na ziemię.

Jak wybrać podnośnik koszowy?

Dobór podnośnika koszowego do wykonywanej pracy na wysokości nie jest prosty. Decydując się na wynajem podnośników Łódź, można liczyć na to, że pracownicy firmy wypożyczającej sprzęt udzielają fachowej pomocy przy wyborze urządzenia. Potrafią dobrać odpowiedni model do rodzaju pracy, jaka będzie przeprowadzona za pomocą wynajętego podnośnika. Jego podstawowe parametry mające istotny wpływ na użytkowanie do realizacji określonego zadania to: wymiary samochodu, wysokość podłogi i wymiary platformy, wymiary samochodu oraz maksymalny ciężar, jaki jest w stanie unieść dźwig. Ważna jest także odległość maszyny od ściany budynku, na którym wykonywane są prace.

Na rynku dostępne są różne rodzaje podnośników. Podnośniki koszowe teleskopowe i przegubowe najczęściej stosowane są wewnątrz budynków. Dzieje się tak dlatego, że dobrze sprawdzają się w małych, zamkniętych wnętrzach. Do prac wysokościowych na trudnych terenach stosowane są podnośniki nożycowe. Z kolei podnośniki specjalistyczne wykorzystywane są np. przez straż pożarną. Każde z tych urządzeń posiada parametry, które sprawiają, że nadaje się ono do pracy w określonym terenie przy wykonaniu określonych zadań. Dzięki wiedzy pracowników firm wynajmujących tego typu sprzęt, można łatwo znaleźć urządzenie odpowiadające indywidualnym potrzebom i wymaganiom.

Biznes Dom i wnętrza