Jak dobrze wybrać pomoc drogową?

Jak dobrze wybrać pomoc drogową?

Awaria samochodu może zdarzyć się zawsze – niezależnie od marki i modelu pojazdu. O ile z brakiem paliwa, wymianą koła bądź inną usterką kierowcy często radzą sobie sami, to może się zdarzyć, że całodobowa pomoc drogowa okaże się niezbędna. Najczęściej tego typu firmy zapewniają usługi tj. holowanie samochodu pod wyznaczony adres – najczęściej do warsztatu. Z czasem przedsiębiorstwa zapewniające kierowcom pomoc drogową zaczęły świadczyć usługi pozwalające na kontynuowanie podróży bez konieczności wizyty u mechanika. Można zatem liczyć na dowiezienie paliwa, wymianę opon, wypompowanie paliwa, odpalenie pojazdu przy pomocy kabli oraz wymianę żarówek lub akumulatora. Jeśli często jeździmy samochodem, zastanówmy się nad wyborem odpowiedniej pomocy drogowej, która zapewni nam profesjonalne usługi i nie narazi na zbędne koszty. Jeśli jesteśmy w Niemczech, również konieczne będzie skorzystanie z pomocy, jaką jest laweta Hannover. Dużym powodzeniem cieszy się pomoc drogowa 24h, która działa zarówno na terenie Niemiec, jak i Polski. Jak zatem wybrać odpowiednich fachowców?

Ile kosztuje całodobowa pomoc drogowa?

Choć awaria samochodu to sytuacja bardzo stresująca, nie warto tracić głowy. Zanim skorzystamy z usług pomocy drogowej lub konieczna okaże się laweta, zapytajmy o koszty wiążące się z konkretną usługą. Jeśli nie potrafimy zdiagnozować powstałej usterki, poprośmy o orientacyjną wycenę. Jeśli natomiast potrzebna jest laweta 24h, koniecznie sprawdźmy, czy pomoc drogowa działa na obszarze, na którym obecnie jesteśmy. Najlepiej korzystać z pomocy miejscowych firm, ponieważ zaoszczędzamy w ten sposób na kosztach związanych z dojazdem lawety na miejsce awarii naszego pojazdu.

Czas dojazdu i odpowiedni sprzęt

Profesjonalna całodobowa pomoc drogowa powinna zaproponować szybki dojazd na miejsce, w którym się znajdujemy. Świadczy to o doświadczeniu pracowników firmy i ich dobrej znajomości topografii obsługiwanego terenu. Warto też zorientować się, czy pomoc drogowa 24h dysponuje odpowiednim sprzętem niezbędnym do wykonania diagnostyki, wyciągnięcia pojazdu np. z rowu i naprawy awarii na miejscu. Pozwoli to na zmniejszenie kosztów i zaoszczędzenie mnóstwa cennego czasu.

Nie czekaj na ostatni…ą chwilę Każda podróż, szczególnie zagraniczna, wiąże się z ryzykiem nieoczekiwanej awarii samochodu czy kolizji. Warto zatem przed wyjazdem wybrać kilka firm, które zapewnią usługi tj. pomoc drogowa, laweta czy holowanie. Nie pozostawiajmy tej decyzji na chwilę, gdy nasz samochód odmówi posłuszeństwa na środku drogi czy autostrady. Wówczas stres i chęć jak najszybszego kontynuowania podróży z pewnością nie pomogą nam w dobrym wyborze całodobowej pomocy drogowej.

Motoryzacja Podróże