Jak wybrać modną koszulę męską?

Jak wybrać modną koszulę męską?

Dobrze dobrana koszula męska to prawdziwy klucz do sukcesu – efektownego i stylowego wyglądu podczas każdej okazji. Na odpowiedni wybór składają się rozmiar, wzór, kolor i fason. Najważniejszy parametr to jednak rozmiar koszuli. Idealne dopasowanie pozwala na wygodne noszenie oraz podkreślenie zalet i ukrycie wad sylwetki. Równie istotny okazuje się obwód szyi, który pozwala na poprawne określenie rozmiaru kołnierzyka. Ponadto, jeśli koszula ma stanowić element eleganckiego ubioru, jej rękawy powinny być tylko nieco dłuższe od rękawów marynarki, a mankiety mają sięgać za nadgarstek.

Przy zakupie koszuli męskiej warto zadbać o wcześniejsze zmierzenie obwodu klatki piersiowej przez owinięcie centymetra krawieckiego wokół jej najszerszego miejsca. Taki rozmiar sprawi, że guziki koszuli nie będą się rozchodzić.

Postaw na jakość

Choć wiele osób decyduje się na zakup tanich koszul męskich, to jednak przed dokonaniem takiego wyboru warto naprawdę się zastanowić. Niska cena może bowiem oznaczać wykonanie koszuli ze sztucznej tkaniny, która nie zapewni użytkownikowi odpowiedniego komfortu termicznego. Lepiej zatem zapłacić więcej i wybrać koszulę męską z wiskozy, bawełny, lnu, flaneli lub innych materiałów naturalnych. Są to tkaniny oddychające, zapewniające skórze wygodę i zdrowie nawet podczas całodziennego noszenia.

Jak dopasować koszulę męską do sylwetki?

Dla panów nie mogących poszczycić się smukłą sylwetką doskonałym wyborem będzie męska koszula w paski. Specjaliści z firmy Modini.pl – Modne koszule męskie podkreślają, że może ona wyszczuplić oraz dodać elegancji. Jeśli jest przeznaczona do noszenia na biznesowych spotkaniach lub w biurze, powinna być w stonowanych kolorach. Kontrastowe barwy to z kolei dobry wybór na codzienny ubiór w domu lub zakupy na mieście. Ponadto koszula męska musi pasować do spodni i butów założonych na konkretną okazję.

Dobór koszuli do garnituru

Szczególnie trudnym wyzwaniem jest prawidłowy i zgodny z zasadami dress code’u  dobór męskiej koszuli do garnituru. Należy wtedy wyjątkową uwagę zwrócić na dobranie rozmiaru, obwodu szyi i klatki piersiowej oraz długości rękawów. Często obowiązkowym uzupełnieniem eleganckiego ubioru jest dobranie i założenie krawatu lub muchy. Wśród koszul do garniturów dużym powodzeniem cieszą się te o stonowanych barwach – biel, granat, itp. Zawsze jednak całość eleganckiego ubioru – od muchy aż do butów, mężczyzny musi być nie tylko stylowa, ale i spójna.

Moda