Jak wybrać rozmiar drzwi zewnętrznych?

Jak wybrać rozmiar drzwi zewnętrznych?

Kupując drzwi zewnętrzne do domu lub mieszkania, należy przy ich wyborze uwzględnić wiele parametrów – materiał wykonania, kolor, rozmiar, dodatkowe elementy oraz zabezpieczenia. Myśląc o rozmiarze, trzeba wziąć pod uwagę zarówno szerokość i wysokość, jak również grubość. Jak zatem prawidłowo zamówić drzwi zewnętrzne na wymiar, by gwarantowały bezpieczeństwo i komfort użytkowania?

Jak wybrać szerokość drzwi zewnętrznych?

Szerokość drzwi zewnętrznych ma ogromny wpływ na ich funkcjonalność. Nie tylko musi zapewniać wygodne przekraczanie progu domu czy mieszkania, ale także gwarantować możliwość wnoszenia i wynoszenia mebli lub innych sprzętów o większych gabarytach. Warto zatem wybrać szerokie drzwi zewnętrzne – minimum 90 cm. Nie zawsze jednak takie rozwiązanie będzie możliwe. Producenci zapewniają zatem drzwi zewnętrzne już od szerokości 80 cm. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://na-wymiar.com/drzwi-zewnetrzne. Popularne wśród inwestorów są także drzwi mające szerokość aż 100 cm. Warto jednak mieć świadomość, że im szersze będą drzwi, tym bardziej będą się zużywać. Dotyczy to również innych elementów – zawiasów, zamków i klamek. Nie należy więc przesadzać, bo większe zużycie będzie szczególnie widoczne w drzwiach o szerokości większej niż 100 cm. Podawana przez producentów drzwi zewnętrznych szerokość dotyczy jednego skrzydła.

Jak wybrać wysokość drzwi zewnętrznych?

Minimalna wysokość drzwi zewnętrznych powinna wynosić co najmniej 200 cm. Dzięki temu nawet wysoka osoba nie uderzy się w głowę przy przekraczaniu progu, a wnoszenie mebli i sprzętów o dużych gabarytach również nie będzie stanowiło problemu.

Jak wybrać grubość drzwi zewnętrznych?

Producenci oferujący drzwi zewnętrzne na wymiar proponują swoim klientom skrzydła mające grubość od 55 do 70 milimetrów. Zbyt grube drzwi zewnętrzne są bardzo ciężkie, co sprawia, że szybkiemu zużyciu ulegają elementy tj. zawiasy, klamki i zamki. Za cienkie drzwi zewnętrzne to także zły wybór – łatwo przepuszczą chłód, nie będą izolować od hałasów dobiegających z zewnątrz i nie zapewnią domownikom bezpieczeństwa.

Podsumowanie Dokonując wyboru, warto zapytać o radę fachowców lub zamówić drzwi zewnętrzne na wymiar. Szeroką ofertę można znaleźć na stronie https://na-wymiar.com/drzwi-zewnetrzne. Specjaliści nie tylko pomogą w podjęciu decyzji, ale także zadbają o profesjonalne dostarczenie do klienta i montaż wybranych drzwi zewnętrznych.

Dom i wnętrza