Lifting twarzy – jak można go wykonać?

Skóra z wiekiem traci swoją jędrność. Staje się delikatniejsza, cieńsza, a pod nią jest coraz mniej podtrzymującej tkanki tłuszczowej. Gdy skóra zaczyna dosłownie „obwisać”, to twarz wygląda staro nawet przy braku zmarszczek. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być lifting twarzy. Dobrze wykonany podciągnie skórę i znacznie poprawi wygląd twarzy.

Lifting twarzy – metody wykonywania

  1. Lifting chirurgiczny – gdy utrata napięcia skóry, mięśni i ścięgien jest znaczna, to chirurgiczny lifting twarzy jest najlepszym rozwiązaniem. W tej metodzie lekarz medycyny estetycznej przeprowadza rotację tkanek, które znajdują się pod skórą. Nigdy nie zwisa sama skóra, a ciążące pod nią tkanki. Dlatego też lifting wymaga przywrócenia tych tkanek do pierwotnego położenia, a dopiero później podciągnięcia skóry.
  2. Lifting nićmi PDO – lifting przy pomocy nici jest tzw. liftingiem bezoperacyjnym. Nici PDO nie posiadają haczyków ani stożków, które przytrzymują skórę. Nici liftingujące pobudzają produkcję kolagenu w skórze. Wykonane są z polidioksanonu. Materiał ten naturalnie pobudza procesy regenerujące w skórze i rozpuszcza się po jakimś czasie. Zabieg z wykorzystaniem nici PDO nie wiąże się z powstawaniem blizn czy znaczących uszkodzeń skóry.

Kiedy wykonać lifting twarzy?

• W przypadku utraty jędrności skory twarzy, szyi czy dekoltu.
• Do skorygowania worków pod oczami lub bruzdy nosowo-wargowej.
• Przy pionowych i poziomych zmarszczkach czoła.
• W przypadku rozstępów.
• W celu ujędrnienia piersi.

Zabieg wszczepienia nici trwa około godziny, natomiast lifting chirurgiczny może trwać nawet kilka godzin. Odmładzanie twarzy przy użyciu nici jest teraz częściej polecane, bo jest to po prostu zabieg mniej inwazyjny i niewymagający rekonwalescencji. Dzięki niciom można uzyskać efekt lepszego napięcia skóry, skorygowania zmarszczek, nierówności i asymetrii.

Przy liftingu chirurgicznym pacjent jest wyłączony z normalnego funkcjonowania praktycznie przez 2 tygodnie. Gojeniu tkanek towarzyszy obrzęk, ból i zasinienie. Całkowite gojenie i blednięcie blizny może trwać nawet od sześciu miesięcy do roku. Jeżeli usuwanie zmarszczek i naciąganie skóry było wykonane poprawnie, to efekt liftingu utrzymuje się do końca życia.

Operacyjny lifting twarzy jest polecany dla osób po 50 roku życia. Lifting nićmi mogą wykonać nawet trzydziestolatki, bo efekt będzie delikatniejszy i niemalże prewencyjny. Operacja to trwała zmiana położenia tkankę. Nici liftingujące pobudzają skórę do odnowy, dzięki czemu młodnieje sama.

Doskonałym zabiegiem może być także osocze bogatopłytkowe, zabieg doskonale spraedzi się w przypadku osób młodych a także cierpiących na alergię. Zabieg przywróci sprężystość oraz świetnie zregeneruje skórę.

Uroda i zdrowie