Terapia dożylna w domu

Terapia dożylna w domu

Terapie dożylne to błyskawicznie rozwijająca się odnoga medycyny, skupionej wokół regeneracji organizmu. Trend ten wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, bardzo szybko jednak znalazł grono wielbicieli na całym świecie, w tym w Polsce. Początkowo zapobiegający skrajnemu wyczerpaniu, dzisiaj zmniejsza napięcie mięśniowe, uzupełnia niedobór witamin, stymuluje przemęczone ciało, zapobiega odwodnieniu, oczyszcza z toksycznych substancji, a nawet leczy kaca i wspomaga leczenie osób uzależnionych od alkoholu.

Kroplówka w domu

Obecnie, aby wykonać wlew dożylny wcale nie trzeba udawać się do szpitala. Istnieje, bowiem możliwość podania kroplówki w domu przez wykwalifikowaną pielęgniarkę, która podczas trwania zabiegu, ma za zadanie nadzorować od początku do końca cały proces, aby w przypadku mogących się zdarzyć trudności, w porę zareagować.

Na kroplówkę z dojazdem decydują się nie tylko osoby chore, dla których ogromną przeszkodą byłoby samo przetransportowanie się do punktu ambulatoryjnego, lecz także osoby, którym zależy na całkowitej dyskrecji, komforcie (również psychicznym), zaoszczędzeniu czasu i absolutnej uwadze personelu. Wlew wykonany w domowym zaciszu to także gwarancja nie wystawienia się na ryzyko bezpośredniego kontaktu i ewentualnego zarażenia się bakteriami rozpowszechnianymi przez ludzi chorych pojawiających się w szpitalach bądź ośrodkach zdrowia.

Jakie są zalety terapii dożylnej?

Suplementacja doustna, mimo, że nadal ciesząca się popularnością, nie jest tak skuteczna, jak kroplówka. Gdańsk jest jednym z wielu polskich miast, umożliwiających skorzystanie z wlewu witaminowego nie tylko w szpitalnej sali, lecz również w domu, dzięki usłudze mobilnej pielęgniarki. Jakie są, zatem zalety kroplówki?

  • Większa efektywność niż w przypadku preparatów farmaceutycznych, które aby zadziałać, muszą zostać włączone do krwioobiegu z układu pokarmowego.
  • Błyskawiczne działanie. Substancje znajdujące się w kroplówce, zostają wtłoczone bezpośrednio do krwi, która rozprzestrzenia je po organizmie.
  • Wszystkie składniki są najwyższej jakości, gdyż dozorowane i weryfikowane na różnych etapach produkcji gotowych formuł pod kątem konkretnej ilości danych substancji i samego składu, w którym nie mogą się znaleźć żadne zanieczyszczenia.
  • Regeneracja organizmu, zredukowanie poczucia wycieńczenia, ożywienie i pobudzenie.
  • Oczyszczenie z toksyn.
  • Uzupełnienie niedoboru witamin, elektrolitów i substancji odżywczych.
Uroda i zdrowie